Atria AR 10M ORTHOPEDIC LINE

Nowy

Bejot Producent: Bejot

1 852,38 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Atria to wygodny, ergonomiczny fotel pracowniczy w przystępnej cenie, którego zaawansowane mechanizmy i funkcjonalność zamknięte zostały w prostej, designerskiej. Obszerne i wygodne siedzisko połączone zostało konstrukcyjnie z ergonomicznie wyprofilowanym oparciem za pomocą charakterystycznego plastikowego panelu, co nadaje krzesłu lekkości i elastyczności. Nieskomplikowana obsługa mechanizmów: regulacji wysokości oparcia, głębokości i wysokości siedziska, wysokości zagłówka oraz wysunięcia podparcia lędźwiowego sprawia, że Atria jest fotelem przyjaznym dla użytkowników. Wyposażona dodatkowo w regulowane podłokietniki, idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb i dzięki temu czyni pracę bardziej komfortową.
Rodzina krzeseł Atria, obok modeli obrotowych, obejmuje także krzesła konferencyjne na nogach lub płozie.

SYSTEM ORTHOPEDIC

System Orthopedic jest bezobsługową, rewolucyjną konstrukcją, która wywołuje wielowymiarowe procesy ruchowe. Użytkownik tego systemu poddany zostaje specyficznej motoryce ciała, na którą składają się połączone ruchy na przemian pionowe, strzałkowe i poziome. Powierzchnia siedziska porusza się wraz z przeniesionym pionem środka ciężkości osoby siedzącej. Siedzenie na fotelu wyposażonym w mechanizm Orthopedic kwalifikuje się do pojęcia "siedzenia biodynamicznego". Polega ono na zachowaniu biologicznych predyspozycji ciała ludzkiego do uprawiania ruchu we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni. Aby umożliwić biodynamiczne siedzenie, nie wystarczy przestawiać powierzchnię siedziska przy pomocy dźwigni. Siedzisko musi bowiem uwzględniać całe spektrum ruchu człowieka i zapewnić ciału trójwymiarową platformę, na której możliwe jest niezakłócone przeprowadzenie wszystkich naturalnych, trójwymiarowych procesów ruchu. Fotele wyposażone w mechanizm VM/VMS Orthopedic nie tylko spełniają wytyczne ergonomicznego siedzenia, ale nadają im nowy wymiar.

Siedząc na krześle Orthopedic, nie odczuwamy powszechnego i znanego w innych przypadkach zahamowania, lecz wręcz przeciwnie – czujemy, że „Płyniemy" a nasze ciało nie ulega żadnemu „przytwierdzeniu do biurka". To poczucie zmienia się w stały, pozytywny nastrój i budzi motywację do pracy. Krzesło skonstruowane jest tak, że wręcz zachęca do zwiększenia aktywności ruchowej. A ta -  jak wiemy – jest podstawą dobrego samopoczucia, również w pracy.

Siedzenie biodynamiczne - System Orthopedic współgra z ludzkim ciałem, a nawet poprzez reakcję odwzajemnia jego ruchy. W związku z tym, nacisk rozłożony jest prawie na połowę powierzchni całkowitej dysku, co wyzwala pożądany przepływ energii wewnątrz ciała. Krzesło wyposażone w system Orthopedic równomiernie przenosi nacisk na kręgosłup i nie prowadzi do nadmiernych nacisków na skraju powierzchni. Ciąg i nacisk zmieniają się na przemian zaopatrując dyski w energię.

rys1---Kopia.jpg
Rozłożenie nacisku tylko na jednej piatej powierzchni całkowitej dysku.

rys1-(1).jpg
 

 Rozłożenie nacisku prawie na połowę powierzchni całkowitej dysku.Przy przeniesieniu równowagi wyposażone w „System Orthopedic" krzesło przenosi naciski na kręgosłup do środka kręgosłupa i nie dochodzi wówczas do żadnego wartego wzmianki nacisku na skraju powierzchni. Stały ruch w okolicy miednicy staje się treningiem dla mięśni. Przez to mięśnie stają się bardziej elastyczne i mogą pełnić funkcję wsparcia dla kręgosłupa. Dzięki temu unikamy negatywnych skutków nieprawidłowego siedzenia i zniekształceń kręgosłupa.

W skład systemu Orthopedic wchodzą dwa rodzaje mechanizmów umożliwiające ruch we wszystkich płaszczyznach VM i VMS, który dodatkowo posiada funkcję synchro czyli niezależnego odchylania oparcia i siedziska. Mechanizm VMS stosowany jest w modelach obrotowych z kolekcji In Access, Partner, String i Atria, natomiast mechanizm VM w kolekcji Clubin.

Opcje produktu

  
  Ilość:
Mechanizm
VMS ORTHOPEDIC
 
VMS ORTHOPEDIC
 
VMS ORTHOPEDIC z regulacją głębokości siedziska*
 
VMS ORTHOPEDIC z regulacją głębokości siedziska*
[+ 113,00 zł]
Warianty podstaw
 
Krzyżak aluminiowy polerowany (efekt chrom) + kółka fi 65 mm
 
Dodatkowe regulacje/mechanizmy
 
Regulacja podparcia lędźwiowego
[+ 85,00 zł]
 
Regulacja wysokości oparcia
Kółka
 
Twarde kółka na miękką powierzchnię
 
 
Twarde kółka na miękką powierzchnię z hamulcem
[+ 6,00 zł]
 
Miękkie kółka na twardą powierzchnię
[+ 12,00 zł]
 
Miękkie kółka na twardą powierzchnię z hamulcem
[+ 37,00 zł]
Podłokietniki
 
 
Bez podłokietników
 
P48B
 
P48B
[+ 137,00 zł]
P48A
 
P48A
[+ 158,00 zł]
P48C
 
P48C
[+ 158,00 zł]
P49B
 
P49B
[+ 184,00 zł]
P49A
 
P49A
[+ 205,00 zł]
P49C
 
P49C
[+ 205,00 zł]
 
 
P51C
[+ 250,00 zł]
Komentarz
Wybrany kolor tapicerki. Dodatkowe uwagi.
 
  
  Ilość:

Produkty powiązane